Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Заікін А.А., МОДЕЛЮВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ОБСЯГІВ БЮДЖЕТНИХ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Секція №6


   

З нами з: 09.11.09
Повідомлень: 31

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 09, 2009 12:00 pm    Тема повідомлення: Заікін А.А., МОДЕЛЮВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ОБСЯГІВ БЮДЖЕТНИХ ... Відповісти цитуючи

МОДЕЛЮВАННЯ ЗАЛЕЖНОСТІ ОБСЯГІВ БЮДЖЕТНИХ
НАДХОДЖЕНЬ В РЕГІОНІ ВІД АГРЕГОВАНОЇ ПОДАТКОВОЇ СТАВКИ

Заікін А.А.
Дніпропетровська державна фінансова академія


Соціально-економічний розвиток регіонів є основою економічного зростання в державі. Тому в сучасних умовах трансформації економіки України великого значення набуває проведення збалансованої державної регіональної політики, що неможливе без використання ефективного податкового механізму. Сьогодні загальну картину рівня оподаткування в Україні створює тіньова економіка, яка в 1,3 – 1,5 рази знижує потенціал податкової системи. Одним з найгостріших питань податкової системи є нерівномірний розподіл деяких податків в Україні. Надмірність податкового тягаря не дає змоги виробничим структурам у регіоні вести нормальну економічну діяльність. Для вирішення цих проблем особливого значення набувають дослідження щодо впливу на економіку регіону податкового механізму.
Метою роботи є дослідження впливу сукупної податкової ставки на обсяг податкових бюджетних надходжень до контингенту доходів Дніпропетровської області та визначення відповідності оптимуму податкової системи за допомогою кривої Лаффера.
Дослідження проведено на основі річних статистичних даних за період з 1998 по 2007 рр. Джерело інформації, що використано у даному дослідженні – Державний комітет статистики України, Головне управління статистики у Дніпропетровській області та Міністерство фінансів України.
Проаналізована динаміка структури податкових надходжень у контингенті по Дніпропетровській області та динаміка частки окремих податків у загальному обсязі податкових надходжень.
Залежність між величиною сукупної податкової ставки і обсягом податкових бюджетних надходжень описується за допомогою кривої Лаффера. Її економічний зміст полягає в тому, що збільшення сукупної податкової ставки не завжди супроводжується збільшенням податкових бюджетних надходжень. При встановленні величини податкової ставки, що перевищує певну межу, спостерігається не збільшення, а, навпаки, зменшення податкових надходжень до бюджету.
У загальному випадку залежність обсягу податкових бюджетних надходжень від величини сукупної податкової ставки (крива Лаффера) описується, при прийнятих припущеннях, таким рівнянням:

,
(1)

де – коефіцієнти, які задають вид кривої. Економічний зміст коефіцієнта – це коефіцієнт податкової прогресії, який законодавчо закладений в системі оподаткування, коефіцієнт – це коефіцієнт чутливості економіки до зміни податкової ставки (або коефіцієнт згасання економічної активності).
При цьому будемо припускати, що коефіцієнт податкової прогресії дорівнює
Оптимальне значення сукупної податкової ставки для отриманої моделі кривої Лаффера залежить виключно від коефіцієнтів :

.
(2)

У результаті розрахунки параметрів кривої Лаффера (1) отримано: ( ), . Тобто, побудована крива Лаффера набуває такого виду:
.
(3)

Оптимальна податкова ставка, розрахована за формулою (2), склала 15,01%. Аналізуючи отриману криву Лаффера та порівнюючи середню величину сукупної номінальної податкової ставки, яка встановлена в Україні ( ) з оптимальною податковою ставкою , розрахованою за формулою (2), можна сказати, що при умові збереження пропорцій в ставках на окремі податки та нарахування, кожна з податкових ставок у період, що досліджувався, повинна була бути меншою.
Для порівняння побудуємо криву Лаффера для економіки України.
У результаті розрахунків отримано, що ( ), . Тобто, побудована крива Лаффера такого виду:

.
(4)

Отримане нами значення значно перевищує 1, що може свідчити про те, що у період з 1998 по 2007 роки економіка України була надзвичайно чутлива до зміни номінальної податкової ставки. У порівнянні з періодом 1996-1997 років чутливість економіки суттєво збільшилась.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад