Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: четвер листопада 19, 2009 11:05 am Тема повідомлення: Корнієнко С.А., Корнієнко Т.Н.,
ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ: СУЧАСНИЙ СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
Корнієнко С.А.
Корнієнко Т.Н.
Дніпропетровська державна фінансова академія
Держава завжди здійснювала контроль за сплатою податків. У радянські часи у фінансових відділах в містах і районах були податкові інспектори-ревізори. У квітні 1990 року постановою Ради Міністрів УРСР були створені державні податкові інспекції в структурі Міністерства фінансів. Державні податкові інспекції розпочали свою роботу з другого півріччя цього ж року по додержанню чинного законодавства про податки, обліку платників податків, платежам в бюджет, здійсненню контролю.
Міцніла держава, зростали масштаби та соціальна вага завдань, покладених на податкову службу. Щоб забезпечити стабільне надходження доходів до бюджетів усіх рівнів, назріла необхідність удосконалення діяльності податкової служби. Тому 22 серпня 1996 року Президент України видав Указ „Про утворення Державної податкової адміністрації України та місцевих податкових адміністрацій”, а 30 жовтня того ж року – Указ „Питання державних податкових адміністрацій”. Саме з введенням в дію цих документів податкова служба набула свого сучасного організаційного та структурного вигляду. За цей час податкова служба стала досить авторитетною та впливовою державною установою, головним завданням якої залишається наповнення Державного бюджету та бюджетів відповідних територіальних громад, і сьогодні немає потреби переконувати будь-кого в цьому. В організації роботи інспекції втілені три принципи: зручність для платників податків, скорочення витрат і оптимізація чисельності податкової служби. Першочергові завдання, які ставлять перед собою податківці Дніпропетровського регіону можна сформулювати так: надавати платникам податків послуги вищої якості та допомогти їм зрозуміти свої податкові зобов’язання. На виконання відповідальних та напружених завдань, які стоять перед податковою службою, спрямована програма модернізації державної податкової служби, впровадження новітніх інформаційних технологій, що дозволить перевести всю роботу відносно максимального наповнення бюджетів на якісно новий рівень. Щомісяця у 2009 році платники податків Дніпропетровського регіону спрямовують до бюджетів всіх рівнів по мільярду гривень: 57% від цієї суми становлять надходження до Держбюджету, 43% – до місцевих бюджетів.
Податківці Дніпропетровщини дотримуються мораторію на проведення перевірок приватних підприємців, які працюють на умовах сплати єдиного податку, і перевіряють лише тих, хто значно перевищив граничні обсяги річного доходу. Водночас податківці регіону сконцентрували перевірочну діяльність на підприємствах – платниках податку на додану вартість, які мають великі грошові обіги. У переважній більшості порушених податковою міліцією кримінальних справ, сума завданих державі збитків перевищує 1 млн. гривень.
Не зважаючи на значні досягнення у правовому полі в справлянні податків, податковій системі України потрібні зміни. Їх можна досягти шляхом реформування податкової системи України. Потрібне спрощення податкових норм, поступове зниження податкового навантаження, що в підсумку призведе до детінізації економіки держави. Але для цього слід прийняти Податковий кодекс України, проект якого вже розроблено з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін. Також у державній податковій службі Україні розроблено та впроваджено систему подання податкових документів в електронному вигляді. Вищезазначена процедура сприяє спрощенню процедури передачі податкової звітності та реєстрів податкових накладних. Адже не можна не визнати того, що для заповнення та подання до органу ДПС звітності витрачається багато часу, все це створює незручності та й не сприяє поліпшенню стосунків між платниками податків та службовцями. Електронне звітування значно спрощується – людина може надіслати усі необхідні дані не виходячи з офісу. Основними перевагами системи подання електронної звітності є зменшення кількості позапланових документальних (виїзних) перевірок та оперативність прийняття рішень щодо відшкодування податку на додану вартість. Виконання основних завдань по наповненню бюджетів за нинішніх умов неможливе без утвердження ідеології міцного партнерства між податковою службою та платниками податків. Суттєвим стратегічним фактором модернізації податкової системи в Україні визначено концепцію добровільної сплати податків платниками на основі самостійного розрахунку своїх податкових зобов'язань. Значну увагу податківці приділяють пріоритетному напряму роботи - розгляду звернень, які надходять до податкової адміністрації від громадян.
Велику роботу по роз’ясненню податкового законодавства проводить консультативний центр. Платники податків можуть в консультативному центрі отримати вичерпні відповіді від фахівців обласної державної податкової служби на питання щодо оподаткування, підготовлені органами державної податкової служби області. Консультативний центр надає роз’яснення, коментарі (за видами податків, зборів, обов’язкових платежів). Консультативний центр проводить семінари по новим нормативним актам. Працівники обласної державної податкової служби працюють також з майбутніми платниками податків. Для них готуються навчальні матеріали, інформація про пізнавально-ігрові та громадські заходи.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі