Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Одягайло Б.М., Кожемякіна Т.В., ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
Секція 4


   

З нами з: 06.11.09
Повідомлень: 55

ПовідомленняНаписане: понеділок листопада 23, 2009 11:13 am    Тема повідомлення: Одягайло Б.М., Кожемякіна Т.В., ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ... Відповісти цитуючи

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МІЖНАРОДНОЇ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО КОМПЛЕКСУ КРИВОРІЗЬКОГО РЕГІОНУ
Одягайло Б.М., д.е.н., професор,
Кожемякіна Т.В., к.е.н., доцент
Криворізький економічний інститут ДВНЗ «КНЕУ ім. В.Гетьмана»
ktv06@yandex.ru


Значний внесок, що робить гірничо-металургійний комплекс (ГМК) у формування валового національного продукту України обумовлює актуальність питання дослідження й оцінки перспектив розвитку міжнародної економічної діяльності підприємств Криворіжжя, які реалізують значну частку своєї продукції саме на закордонних ринках.
Проблеми розвитку ГМК України висвітлено у наукових працях О. Амоші, С. Аптекаря, Т. Загорської, У. Кумма, Ю. Макогона, К. Мезенцева, Б. Одягайла, А. Турила, В. Чайки та інших. Автори досліджують механізм підвищення ефективності інноваційної діяльності, проблеми технологічного розвитку підприємств та організаційних структур ГМК тощо. Однак, здебільшого поза увагою залишається взаємодія світових процесів глобалізації ринків металопродукції та ефективних механізмів підвищення конкурентоспроможності гірничо-видобувних, гірничо-збагачувальних та металургійних підприємств України в умовах світової фінансової кризи.
Метою даного дослідження є виявлення перспектив розвитку міжнародної економічної діяльності підприємств ГМК Криворіжжя.
Україна є великою мінерально-сировинною базою залізних руд, яка представлена 80 родовищами, 30 з яких експлуатується (58% розвіданих запасів). Загальні запаси залізних руд сягають понад 30 млрд. тонн, що складає близько 6% світових запасів і 30% запасів країн СНД. За даними Гірничої енциклопедії інтенсивний розвиток гірничодобувних підприємств відбувався в 1950-1960 рр. Вже у 1963 р. 54,6% залізорудної продукції від загального виробництва в СРСР виробляла Українська РСР. На початку 1970-х республіка забезпечувала 14% світового виробництва і 43% союзного видобутку товарної залізної руди, а в 1978 р. досягла максимального обсягу – 126,4 млн. т. залізорудної продукції. У подальшому із загально відомих причин виробництво поступово знижувалося до мінімального, у 1999 р., коли воно склало 48,0 млн. т.
Станом на 01.01.2005 р. балансові запаси залізорудної сировини діючих підприємств України складали за даними підприємств: 1394,1 млн. т. природно багаті руди, зокрема 684,0 млн. т. в проектних рамках; 11711,9 млн. т. магнетитові кварцити (6473,7 млн. т.); 1027,8 млн. т. окислені магнетитові кварцити (753,4 млн. т.). Окрім цього, на балансі підземних підприємств знаходиться на обліку 3809,9 млн. т. магнетитових кварцитів.
На даний час залізні руди України видобувають 10 гірничодобувних підприємств, з них шість розробляють залізисті кварцити і чотири – багаті руди. У 2007 р. гірничодобувними підприємствами вироблено: 77,4 млн. т. руди і залізорудного концентрату (73,1 млн. т. у 2006 р.), зокрема: залізної руди неагломерованої – 16,5 млн. т. (16,3 млн. т.); концентрату – 70,0 млн. т. (56,8 млн. т.); 42,1 млн. т. залізорудного агломерату (68,3 млн. т.); 22,4 млн. т. залізорудних окатишів (30,9 млн. т.).
За даними Держкомстату України у 2000-2007 рр. товарні обсяги експорту залізорудної продукції з України перевищили 154,0 млн. т., в т.ч. в 2007 р. обсяг експорту залізорудної продукції із України склав 20,7 млн. т. Географія експорту залізорудної продукції з України охоплює 19 країн. Головними експортними ринками залишаються традиційні ринки – Словаччина, Чехія, Польща і Австрія. На їх частку припадає понад 66% всіх поставок.
Обсяг імпортних поставок залізорудної продукції до України в 2000-2007 рр. склав 37,2 млн. т., в т.ч. в 2007 р. 3,5 млн. т. У структурі імпорту понад 50% припадає на концентрат із Російської Федерації.
Головною проблемою для подальшого розвитку міжнародної економічної діяльності українських виробників залізорудної сировини залишається низька якість руд, що видобуваються та значне збільшення витрат на виробництво при здійсненні їх збагачення.
Перспектива розвитку залізорудної галузі зумовлюється перспективами розвитку металургійного виробництва і експорту сировини. Стратегічним завданням розвитку галузі у сучасних реаліях є утримання обсягів виробництва на рівні, що був досягнутий у передкризовий період. Щодо регіональної спрямованості, перспективною виглядає переорієнтація експорту на ринки Східної та Південно-Східної Азії, що обумовлене посиленням конкуренції на ринках Європи, Близького Сходу та Північної Африки. На даний час проведено коригування Державної програми розвитку і реформування ГМК. Програмою, відповідно до потреби, намічається збільшення виробництва товарної залізної руди до 2011 р. до 91,7 млн. т. на рік. Має суттєво покращити перспективи розвитку міжнародної економічної діяльності підприємств ГМК України прийняття Верховною Радою за основу законопроекту «Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2010 року», а також розробка і прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів «Про схвалення стратегії розвитку та реформування надрокористування і управління геологічною діяльністю в Україні».
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “Актуальні проблеми економічного і соціального розвитку регіонів України” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад