Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Падерін І.Д., Лебідь І.О.

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: середа березня 25, 2015 11:28 am    Тема повідомлення: Падерін І.Д., Лебідь І.О. Відповісти цитуючи

ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ СТРАТЕГІЧНОГО УПРАВЛІННЯ ЗМІНАМИ НА ПІДПРИЄМСТВАХ МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ

Падерін І.Д., д.е.н., професор
Лебідь І.О., к.е.н., доцент
Дніпропетровська державна фінансова академія
e-mail: Lebed_Irina@mail.ua


Малий і середній бізнес − це ініціативна економічна діяльність, здійснювана за рахунок власних і позикових коштів, на власний ризик та відповідальність, що ставить своїми цілями отримання прибутку і розвиток власної справи. У зв’язку з цим створення належних умов для розвитку малого та середнього підприємництва є одним із стратегічних завдань.
Під стратегічним управлінням малого та середнього бізнесу доцільно розуміти процес розробки місії, найважливіших цілей, потенціалу, а також способів їх досягнення для забезпечення розвитку в умовах нестабільного зовнішнього середовища.
Особливої уваги набуває стратегічне управління змінами. Стратегічні зміни − це зміни на підприємстві, які проводяться в процесі виконання стратегій перетворень, включають встановлені пріоритетності між адміністративними завданнями, відповідності між обраною стратегією та внутрішньо-організаційними процесами, а також вибір і приведення у відповідність зі стратегією стилю лідерства.
Невід’ємними характеристиками стратегічного управління змінами є лідерство, організаційна культура, мотивація та компетенція.
Лідерство − це здатність керівника впливати на окремі індивіди або групи людей, що дозволяє ефективно досягати цілей підприємства.
Організаційна культура − це система внутрішніх цінностей підприємства, яка в значній мірі визначає норми поведінки, цінності, філософію, внутрішній клімат та ритуали.
Мотивація − це готовність працівників докласти певних зусиль для досягнення цілей підприємства в результаті задоволення конкретних індивідуальних потреб.
Системні компетенції − це здатність застосовувати знання з питань створення функціонування, реконструкції в процесі діяльності підприємства.
На нашу думку, процес стратегічного управління змінами на підприємствах малого та середнього бізнесу передбачає наступні основні етапи: збір інформації, вивчення ринку, емпіричні дослідження, прийняття рішень, формування бачення довгострокових перспектив, оптимізація використання ресурсів, здійснення стратегії та контроль.
Під час збору інформації необхідні достатня кількість каналів надходження інформації щодо зовнішнього оточення, а також щодо внутрішніх організаційних процесів та їх динаміки.
Вивчення ринку − це дослідження можливостей зростання ринку та змін у складі основних конкурентів для визначення структури комерційних ризиків фірми.
Проведення емпіричних досліджень передбачає необхідність підтвердження даними розроблених унікальних моделей локальних процесів управління організацією, а також моделей розробки «глобальних» стратегій.
Прийняття рішень − це послідовність перманентного прийняття рішень, їх здійснення, контролю, корекції у стратегічному управлінні. Цей процес носить циклічний характер, причому, чим більш мінливе та невизначене середовище, тим коротша довжина циклу прийняття рішень.
Бачення довгострокових перспектив орієнтується на довгострокові перспективи, при якому перспективи наступного періоду діяльності організації розглядаються як відправна точка стратегічного розвитку та змін.
Оптимізація використання ресурсів передбачає вивчення можливостей організації та вибір стратегії, що забезпечить ефективне використання ресурсів в довготривалій перспективі.
Останній етап передбачає здійснення стратегії та контроль, при цьому значна увага приділяється людському чиннику реалізації стратегії.
Процес розробки та реалізації стратегії управління змінами складається з п'яти взаємопов'язаних завдань:
1. Розробка стратегічного бачення.
2. Постановка цілей.
3. Розробка стратегії.
4. Втілення і реалізація стратегії.
5. Оцінка діяльності, відстеження середовища, внесення коригувань.
У процесі стратегічного управління змінами на підприємствах малого та середнього бізнесу однієї з проблем є опір змінам. На нашу думку, опір змінам – це багатогранне поняття, яке проявляється у формі непередбачених відстрочок, протидій, додаткових витрат і нестабільності процесу змін. У зв’язку з цим особливої уваги набуває управління опором, яке передбачає використання поетапного планового підходу до введення змін, до того ж планування та впровадження відбувається одночасно.
Таким чином, економічний розвиток підприємств малого та середнього бізнес залежить від виваженого процесу стратегічного управління змінами.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад