Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: середа березня 25, 2015 11:31 am Тема повідомлення: Семенюта В.В. ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ІНКУБАТОРІВ В ...
ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ БІЗНЕС-ІНКУБАТОРІВ В УКРАЇНІ
Семенюта В.В., старший викладач
Дніпропетровська державна фінансова академія
В Україні перші бізнес-інкубатори з’явилися на початку 1990-х і зараз їх зареєстровано близько семидесяти. Формат співробітництва майбутніх бізнесменів з інкубаторами різний: одні інкубатори надають консалтингові послуги і допомагають презентувати проект інвестору, інші - забезпечують майбутніх підприємців офісом, фінансами і технічною базою.
Ще один тип інкубаторів називають акселераторами. Вони працюють з проектом індивідуально, залучаючи фінансові ресурси і досвідчених экспертів-менторів. Головна задача акселераторів - сумісно зі стартаперами за обмежений період створити інвестиційно привабливий продукт на рівні робочої версії або прототипу, внаслідок чого ці проекти отримують венчурне фінансування від фондів, що працюють безпосередньо з даним акселератором.
В акселератори насамперед попадають найбільш конкурентоспроможні і перспективні проекти. В Україні діють декілька активних бізнес-акселераторів:
- GrowthUP (створений на базі наробок консалтингової компанії BayView Innovations);
- Polyteco (на базі Київського політехнічного інституту);
- East Labs (проект інвестиційно-консалтингової групи East One);
- Founder Institute (компанія KM Core, штаб-квартира знаходиться в Кремнієвій Долині).
Перший етап інкубаторської програми включає роботу над бізнес-моделлю. При цьому необхідно точно знати, хто клієнт, які цінності несе проект, які проблеми він вирішує для відповідного сегменту. Підприємці повинні чітко розуміти, як вони будуть заробляти гроші і які в них конкурентні переваги. Після цього спеціалісти починають займатися розробкою самого продукту і проводять маркетингові дослідження. Просування продукту повинно здійснюватися досить швидко, так як на сьогоднішній день все змінюється і може з’явитися декілька аналогічних проектів.
В цілому етапи інкубаторської програми - це опрацювання продукту, бізнес-моделі, маркетинг і підготовка до наступної хвилі інвестицій.
В бізнес-інкубаторах працюють професіонали, які допомагають підприємцю вивчати ринок і розуміти, що саме необхідно для створення успішного бізнесу. Крім того, бізнес-інкубатори, при визначених умовах, гарантують отримання інвестицій. Головна відмінність інкубаторів і акселераторів для бізнесу полягає в тому, що в інкубаторі рушійною силою є місце (інфраструктура), де команда спеціалістів буде створювати нові проекти, а в акселераторі – цінність, яку може нести в собі інновація для ринку.
В інкубаторі все направлено на створення бізнесу, а в акселераторі відразу перевіряється на живучість і сама ідея, і продукт/сервіс, який вона несе. Практика зарубіжних країн показує, що витрати на інкубатори окупаються вже через 4-5 років, що є непоганим показником.
Протягом останніх років в Україні формуються бізнес-інкубатори, але достатньо широкого розвитку в підприємницькій діяльності вони не отримали. Причинами слабкого розвитку українських бізнес-інкубаторів є:
- відсутність фундаментального закону, в якому будуть прописані всі деталі їх функціонування; дефіцит досвідчених і кваліфікованих спеціалістів в управлінні проектами; відсутність чіткої стратегії і реальної підтримки інноваційної і консалтингової діяльності.
Бізнес-інкубатори стали невід’ємною частиною економіки розвинутих країн, дозволяючи підприємцю або команді запустити проект, знайти інвесторів і перейти до наступного етапу фінансування.
В Україні такі послуги здійснює Українська Асоціація Бізнес Інкубаторів і Інноваційних Центрів, метою якої є сприяння практичній реалізації програм розвитку підприємництва шляхом створення і підтримки діяльності бізнес-інкубаторів, технопарків, центрів підтримки підприємництва і інших структур інноваційного типу.
В Асоціації нараховується 58 юридичних і 110 фізичних осіб, в тому числі 7 іноземних членів. Асоціація має практичний досвід формування і розвитку бізнес-інкубаторів, центрів підтримки підприємництва в Україні, розвинуті міжнародні зв’язки.
Асоціацією розроблена та впроваджена модель сітьової кооперації членів Асоціації, а також моніторингу діяльності бізнес-інкубаторів і центрів підтримки підприємництва. За період діяльності Асоціації були реалізовані проекти на суму, що перевищує 820тис. дол. США. В рамках програм Асоціації, які були направлені на формування та розвиток структур підтримки бізнесу, надана фінансова і методична підтримка 20 проектам в 17 регіонах України.
Зовсім недавно в Дніпропетровську почав працювати перший регіональний бізнес-інкубатор InnovationBox - спеціальна структура, де створені всі умови для стартового розвитку малих та середніх підприємств. Для бізнес-інкубатора на конкурсній основі будуть відібрані 10 кращих проектів.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі