Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Сальникова Т.В. ВПЛИВ РОЗШИРЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА НА ...

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: четвер березня 26, 2015 11:01 am    Тема повідомлення: Сальникова Т.В. ВПЛИВ РОЗШИРЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА НА ... Відповісти цитуючи

ВПЛИВ РОЗШИРЕННЯ РЕКОНСТРУКЦІЇ ЖИТЛА НА СТАН МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ

Сальникова Т.В., аспірант
Дніпропетровська державна фінансова академія
e-mail: taniasalnikova@gmail.com


Чи можливо вплинути на стан місцевих бюджетів за рахунок розширення реконструкції житлового будівництва замість знесення існуючих зношених споруд та будівництва нового житла? Потенційно – так, через скорочення видатків на знесення, придбання вільних земельних ділянок, підведення комунікацій, закладення нового фундаменту тощо. Основним напрямом для досліджень є реконструкція п’ятиповерхівок. Для проведення реконструкції може бути використано декілька методів, які передбачають значне збільшення площ: метод часткової трансформації, метод прибудови, метод «Фламінго» та змішаний метод. Крім названих до поняття реконструкції відносять фасадні роботи, утеплення, перепланування квартир із збереженням їх типу.
За методом часткової трансформації у кварталах із щільною забудовою житлова площа збільшується за рахунок надбудови мансардних поверхів, спорудження лоджій. Метод прибудови забезпечує розширення існуючих корпусів за рахунок прибудови додаткових об’ємів. Метод фламінго забезпечує значну надбудову (12-16 поверхів) без передачі навантаження від надбудованої частини на існуючі основи, надбудова зводиться на самостійних опорах.
Дослідники підходів до реконструкції стверджують, що найбільші переваги має метод Фламінго, за якого не порушується стан несучих конструкції будинку, фундамент. До того ж, використання даного методу можливе без відселення мешканців та без створення тимчасового житлового фонду на період реконструкції [1].
Метод надбудови мансард (часткова трансформація) забезпечує створення близько 150 тис. нових недорогих квартир за рахунок перебудови горищ. А цей фонд в Україні досить вагомий – близько 6 млн.м.кв. загальної площі у п’ятиповерхівках. До того ж, немає потреби в прокладанні комунікацій, ритті котлованів, будівництві фундаменту тощо. В результаті – житло на 20-50% дешевше. При надбудові в мансардах можуть формуватись відособлені поверхи[2].
Дніпропетровськими спеціалістами в галузі будівництва та архітектури розробляються підходи до реконструкції п’ятиповерхівок. Основними методами є надбудова із застосуванням металевого або залізобетонного каркаса; оббудова будинку каркасом з трубобетону на новому фундаменті та встановлення на ньому опор для надбудови.
Такий метод є особливо актуальним для Дніпропетровської області, оскільки залучає виробничі потужності металургійних підприємств, забезпечуючи їх додатковими замовленнями та створюючи робочі місця. Дніпропетровські спеціалісти стверджують, що реконструкція п’ятиповерхівок збільшить житловий фонд міста на 3,5 млн.м.кв., а ціна квадратного метра може знизитись в 4 рази.
Ще одним методом реконструкції є розширення існуючого будинку через зняття фасадних панелей, видалення несучих навантаження перегородок та побудова поруч з колишніми стінами нового фундаменту, на який ставиться каркас. На новому каркасі надбудовується до 9 поверхів без додаткового навантаження на стару будівлю. Без каркасу оптимальною є надбудова лише 2 поверхів [2].
Додатковою перевагою реконструкції методом надбудов є отримання прибутку інвестором від надання квартир на нових поверхах в оренду. Ефективною може стати реконструкція на умові концесії, партнерства держави та приватних інвесторів. Її перевагами є можливість реалізації соціально значущих проектів, не привабливих для інвесторів, економія бюджетних коштів, підвищення інвестиційної активності, збільшення доходної частини бюджету.
Дослідження результатів експериментальної реконструкції рядом дослідників підтверджують її ефективність. Витрати на реконструкцію можливо компенсувати за 12-15 років за рахунок економії експлуатаційних витрат, економія енергоресурсів складає близько 30%.
Узагальнюючи переваги від реконструкції, маємо: збільшення житлової площі, підтримка пов’язаних галузей, економія бюджетних коштів, збільшення доходної частини бюджету, економія коштів інвестора на зведення фундаменту та проведення мереж, отримання додаткових коштів від надання нової житлової площі в оренду, деякі методи дозволяють не відселяти мешканців на період реконструкції, економія земельних ресурсів, що могли бути використані під нову забудову.
Основними недоліками надбудовної реконструкції є необхідність виселення мешканців будинку та, відповідно, надання їм тимчасового житла, а також залежність від стану фундаменту та самого будинку, що підлягає реконструкції.
Переваг у реконструкції більше, ніж недоліків як технічних, так і економічних, і розширення її використання дозволить покращити як забезпеченість населення житлом, так і стан бюджетів, зменшивши витрати бюджетних коштів на забезпечення потреб в житлі у населення.
Література:
1. Ільченко Д.М. Переваги використання методу «ФЛАМІНГО» при реконструкції житлової забудови у м. Київ / Ільченко Д.М., Перфілова О.О. // Матеріали V Міжнар.наук.-практ. конф. "Архітектура та екологія", 29-30 жовтня 2013 р., м. Київ. - Ч.II. - с.31-33. 2. Ковальський В.П. Реконструкція житлової секції застарілої серії / В.П. Ковальський, В.П. Очеретний, Д.П. Щербань // Сучасні технології, матеріали і конструкції в будівництві. - 2013. - № 1. - С. 74-77. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/j-pdf/Stmkb_2013_1_16.pdf;
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Перспективи економічного і соціального розвитку національних економік в умовах глобалізації та регіоналізації Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форуміPowered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад