Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Соковець-Макатуха Т.В. НОВІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІПОТЕЧНОГО..

 
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmns_dsfа


   

З нами з: 25.03.10
Повідомлень: 810

ПовідомленняНаписане: понеділок березня 25, 2013 2:43 pm    Тема повідомлення: Соковець-Макатуха Т.В. НОВІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІПОТЕЧНОГО.. Відповісти цитуючи

НОВІ МОЖЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ІПОТЕЧНОГО ЖИТЛОВОГО КРЕДИТУВАННЯ

Соковець-Макатуха Т.В., асистент
Дніпропетровська державна фінансова
академія
stv_03@mail.ru

Головним складовим елементом в системі фінансово-кредитного механізму забезпечення населення доступним житлом виступає іпотечне житлове кредитування (далі - ІЖК). Зарубіжний досвід засвідчує найвищий показник фінансування придбання житла за рахунок ІЖК, який сягає рівня в розвинених країнах до 80 - 90 і більше відсотків всього придбаного житла [1]. Необхідно відмітити і той, факт, що функціонування системи ІЖК не можливе без стабільного припливу довгострокових фінансових ресурсів ринку капіталів на цілі рефінансування кредитних організацій, що надають іпотечні кредити [2]. Саме брак довгострокових коштів при надлишку короткострокових є головною фінансовою причиною низької активності банків у сфері житлового кредитування [3].
Реалії України та інших пострадянських країн підтверджують, що наявні банківські ресурси можуть забезпечити тільки короткострокові кредити або довгострокові кредити - для незначної частини платоспроможного населення країни, що не призводить до підвищення рівня доступності житла для населення країни. Пік даної проблеми особливо гостро спостерігався в період кризи: нові кредити не видавалися зовсім, а виплата відсотків та повернення вже за діючими кредитами було неможливим у зв’язку зі зниженням рівня платоспроможності позичальників.
Відновлення іпотечного кредитування в післякризовий період підтримувалося переважно державними вливаннями з бюджету і наштовхує на єдину думку, що підтримка конкурентного ринку іпотеки вимагає створення стійкої системи доступу його учасників до довгострокових і відносно недорогим фінансовим ресурсам, що саме і забезпечить лідируючі позиції банків на ринку. Так як відомо, що обов'язковою умовою функціонування механізму ІЖК є забезпечення рефінансування кредиторів, що беруть активну участь у впровадженні та реалізації механізму житлового кредитування.
Головним елементом рефінансування виступають іпотечні цінні папери (далі – ІЦП). Особливістю ІЦП є забезпечення їх іпотечним покриттям (іпотечним пулом), який займається випуском, а також засвідченням права власників на отримання від емітента належних їм коштів. Активи з погляду ІЦП являють собою права вимог за іпотечними кредитами, забезпеченими заставою об'єктів нерухомості. Власники ІЦП, забезпечених пулом, отримують велику частину платежів за іпотечним кредитом за деякою заздалегідь визначеною схемою [4]. Тобто, ІЦП для інвесторів виступають із значним ступенем ризику, що є відображенням рівня їх поширення та використання в інвестиційному портфелі інвесторів.
Виходячи з вище зазначеного, деякі російські спеціалісти вважають, що доцільніше створювати новий механізм житлового кредитування, який буде базуватися на коротких грошах, до яких є постійний доступ. І як наслідок, конкуренція буде розвиватися в єдиних для всіх умовах. Система ІЖК за нової базової концепції має базуватися на національному ринку іпотечних цінних паперів строком до 5 років, що сприятиме підвищенню їх привабливості серед інвесторів і дозволить залучати гроші на внутрішньому ринку на більш вигідних умовах, за значно нижчими ставками. Порівнянними за ставками відсотка з ринком РЕПО (5-7% річних) [5].
Для дієздатності системи ІЖК необхідно залучитися підтримкою інвесторів, а це можливо зробити за допомогою надійних гарантій платежів за цінними паперами і прибутку у вигляді рівня відсотка, який покриє інфляцію, що тягне за собою ефективність та дієвість політики боротьби з інфляцією та зростанням життєвого рівня населення, забезпечення формування інвестиційного потенціалу громадянина.
Таким чином, ми приєднуємося до поглядів спеціалістів та науковців, що у формуванні іпотечного житлового кредитування значну роль повинні відігравати механізми ефективного використання накопичень держави і громадян всередині країни. Адже щороку в розвинених країнах Європи такі джерела акумулюють від 7 до 19 відсотків ВВП, які інвестуються в реальний сектор [4]. А також, на наш погляд, доцільно поєднувати використання механізму ІЖК на основі коротко- та довгострокових фінансових ресурсах, що пов’язано з відсутністю у більшості населення можливості сплачувати перший внесок та погашення основної суми боргу, яка буде перевищувати 60% середньомісячного доходу позичальника.
Ми пропонуємо у фінансово-кредитному механізмі забезпечення населення доступним житлом як інноваційну складову використовувати ендаумент-фонди при банках, лізингових компаніях, іпотечній асоціації, які дозволять створити ефективний механізм примноження фінансових ресурсів для забезпечення населення житлом.
Література:
1. Куликов А.Г. Ипотека и жилищный вопрос в России [Текст] /А.Г.Куликов //Деньги и кредит. – 2010. - №11. – С.3-12.
2. Пономарев В.Н. Система жилищного финансирования / В.Н. Пономарев [Електронний ресурс] / Недвижимость и инвестиции. Правовое регулирование 2004. - №1. – Режим доступа: http://dpr.ru/journal/journal_13_6.htm.
3. Пиксайкина А.А. Задачи ипотечного жилищного кредитования в России /А.А.Пиксайкина [Електронний ресурс]. - Режим доступа: marhdi.mrsu.ru/2010-2/PDF/Piksaikina1.pdf.
4. Савинов А. Деньги для ипотеки. Где же выход? /А.Савинов [Електронний ресурс].- Режим доступа: http://ludiipoteki.ru.
5. Савинов А. Механизм ипотеки, работающий на коротких деньгах - системное решение проблем ипотечного кредитования в России /А. Савинов [Електронний ресурс]. - Режим доступа: http://ludiipoteki.ru.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
deshenez


   

З нами з: 31.12.12
Повідомлень: 5

ПовідомленняНаписане: неділя травня 03, 2015 4:50 pm    Тема повідомлення: Відповісти цитуючи

И что с этого?
------------
http://kuhar.in.ua/myasni-stravi/kachka-zapechena
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення Відвідати сайт учасника
Показувати:   
Нова тема   Відповісти    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> Фінансово-економічні чинники соціально-економічного розвитку країни та регіонів Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад