Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Свізінська К.М. АНАЛІЗ МЕТОДІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ З МЕТ..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmn


   

З нами з: 13.05.10
Повідомлень: 107

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 9:16 am    Тема повідомлення: Свізінська К.М. АНАЛІЗ МЕТОДІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ З МЕТ.. Відповісти цитуючи

АНАЛІЗ МЕТОДІВ БЮДЖЕТНОГО ПЛАНУВАННЯ З МЕТОЮ ОПТИМІЗАЦІЇ РОЗПОДІЛУ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

Свізінська К.М., асистент
Дніпропетровська державна фінансова академія


Під час будь-якої економічної кризи створюються умови, сприятливі для вдосконалення та підвищення ефективності бюджетного планування на державному та місцевому рівнях.
Поліпшення якості життя та добробуту громадян України неможливо без проведення ефективної регіональної політики, що в свою чергу має бути спрямована на удосконалення системи планування та прогнозування доходів і видатків місцевих бюджетів на наступний бюджетний період, враховуючи не прогноз середньострокових показників місцевих бюджетів, а реальні потреби населення.
Здійснюючи бюджетне планування можна оптимізувати напрямки вкладень бюджетних коштів. Оптимізація полягає у знаходженні найкращого варіанту. Методи оптимізації застосовуються для пошуку оптимального спрямування фінансових ресурсів - коштів, що формуються в процесі розподілу валового внутрішнього продукту і направляються на економічний і соціальний розвиток адміністративно-територіальних одиниць.
Забезпечення оптимального розподілу бюджетних витрат ґрунтується на діяльності органів влади, які розглядають і затверджують бюджет. У свою чергу, ефективність бюджетної діяльності органів влади визначається не стільки економічними, скільки політичними чинниками. Насамперед це підхід до формування органів влади, де мають працювати професійні політики, а не представники різних галузей, регіонів, соціальних груп і політичних партій, які завжди відстоюватимуть свої корпоративні, а не загальнодержавні інтереси. Вони повинні вміти жертвувати певними сьогоднішніми потребами заради стратегічної мети. Це, звісно, повністю не гарантує оптимальної спрямованості бюджетних витрат, але дає змогу максимально до неї наблизитися. Забезпечення завдання оптимального розподілу бюджетних коштів досягається за рахунок відкритості і гласності бюджетного процесу, який у будь-якій країні завжди перебуває в центрі уваги суспільства.
На сьогоднішній день існує проблема недостатньо розробленого математичного апарату розв’язання задач стосовно оптимізації напрямків вкладень бюджетних коштів.
Удосконаленню методів бюджетного планування присвячені роботи багатьох економістів. Відомі публікації за темою бюджетного планування українських і закордонних авторів: Хорошун В.В., Косякова І.А., Річарда Ю. Зоді та ін.
Слід зазначити, що бюджетне планування застосовується на використанні різних методів, але зараз не існує певної математичної моделі, яка б визначала чіткі параметри оптимальності.
Методи економічного аналізу широко використовуються у процесі розроблення бюджетних показників на плановий рік. Основне завдання всієї аналітичної роботи спрямоване на виявлення резервів додаткового збільшення доходів бюджету і визначення шляхів найраціональнішого використання бюджетних коштів.
Узагальненим при цьому є балансовий метод, суть якого полягає в обов’язковому збалансуванні доходів і витрат. Розподіляти і споживати можна тільки те, що вироблено. Збалансованість плану економічного і соціального розвитку й удосконалення пропорцій в економіці, стійкий її розвиток створюють необхідні умови для формування і виконання збалансованого і реального бюджету. За допомогою балансового методу встановлюються правильні пропорції в розподілі бюджетних коштів між центральними, республіканськими і місцевими органами державної влади й управління з метою забезпечення їхніх потреб у фінансових ресурсах. Балансова ув’язка доходів і витрат бюджету забезпечує його стійкість, створює необхідні умови для успішного виконання як Державного, так і кожного виду місцевих бюджетів.
Розрахунки окремих статей доходів і витрат здійснюються за допомогою методів: прямого рахунку, нормативного, аналітичного, екстраполяції. Основою кожного з цих методів є економічний аналіз, завдяки якому визначається рівень виконання бюджетних показників за минулі періоди та чинники, що впливали на них. Головна мета цього аналізу - визначити перспективи виконання бюджету до кінця року, тобто встановити, якими будуть надходження з окремих джерел доходів і суми очікуваних витрат. Це дає змогу оцінити справжній стан економіки і його вплив на бюджет, виявити чинники, які впливають на відхилення фактичних бюджетних показників від планових, визначити тенденції піднесення (спаду) економіки країни, збільшення (зменшення) її бюджетних ресурсів. У процесі аналізу за даними попереднього періоду з’ясовуються причини неповної акумуляції грошових коштів у бюджет, установлюється ступінь ефективності використання виділених бюджетних асигнувань.
У цілому в бюджетному плануванні застосовуються водночас повністю чи частково всі вказані методи з урахуванням реальних можливостей. Вибір методів та їх комбінування є дуже важливим у бюджетному управлінні, оскільки забезпечує відповідний рівень планової роботи. Але й застосування всіх перелічених вище методів одночасно теж повністю не гарантує оптимальної спрямованості бюджетних витрат (оскільки на результат впливатимуть й інші чинники, наприклад, політичні).
У зв’язку з цим аналіз, удосконалення та пошук та запровадження нових методів оптимізації розподілу бюджетних ресурсів між галузями економіки набуває значної актуальності. Адже тільки це максимально наблизити до оптимальності бюджетного планування.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад