Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Андрющенко І.Є. ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmn


   

З нами з: 13.05.10
Повідомлень: 107

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 9:41 am    Тема повідомлення: Андрющенко І.Є. ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ ... Відповісти цитуючи

ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ КОМПЛЕКСНОЇ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ВИТРАТАМИ

Андрющенко І.Є., здобувач
Дніпропетровський університет економіки та права
novacia-consult@mail.ru


Створення комплексної системи управління витратами на підприємствах є важливою задачею, що дозволяє підвищити й оптимізувати результати роботи підприємства, його окремих підрозділів і в остаточному підсумку вирішити проблему стабілізації і розвитку економіки України в ринкових умовах.
Досягнення поставленої цілі можливо шляхом логічного аналізу проблем, що можуть виникнути в процесі створення комплексної системи управління витратами, причин їхньої появи і засобів, що дозволяють нейтралізувати негативні впливи.
Проблемою створення комплексної системи являється недостатньо досліджений зарубіжний досвід управління витратами на підприємствах, а також не адаптований до умов ринкової економіки існуючий вітчизняний досвід управління витратами.
Вивчення теоретичних зарубіжних концепцій недостатньо, тому що необхідні обґрунтовані і практично випробувані механізми впровадження й адаптації їх до вітчизняних умов.
Так, рекомендована для калькулювання виробничої собівартості, обліку й аналізу витрат, у нормативному документі система "директ-кост" не має досвіду реалізації на підприємствах України, а отже не може бути і реально оцінена ефективність від впровадження даної системи.
Основною причиною цього є проблеми, що виникають у працівників щодо класифікації витрат, а також недосконалі практичні методи обробки обліково-економічної інформації.
Також, вітчизняні підприємства не використовують, у своїй більшості, графічну і математичну моделі точки беззбитковості для аналізу взаємозв'язку "витрати-випуск" і прийняття управлінських рішень про економічну доцільність виробництва окремих видів виробів, додаткового використання вільних потужностей, що обмежує застосування системи "директ-кост".
Відсутність системного підходу до встановлення факторів, що впливають на зміни норм, а також складність виявлення відхилень від норм по закінченню календарного періоду, обмежує можливість впливу на рівень витрат, а значить і управління витратами.
Фактори, що обумовлюють проблему відсутності механізму адаптації зарубіжного досвіду управління витратами можна групувати таким чином: організаційні, інформаційні і методичні.
Організаційні полягають у необхідності реструктуризації підприємств і створення такої обліково-аналітичної системи, яка дозволила б, використовуючи переваги вітчизняної теорії і практики управління витратами, сформувати інструментарій для адаптації і впровадження зарубіжного досвіду. Інформаційні фактори повинні забезпечувати організацію інформаційних потоків таким чином, щоб максимально забезпечити вирішення головної задачі – управління витратами підприємства. Для цього підприємствам необхідно розробити внутрішню інформаційну систему, одним з елементів якої є внутрішня звітність.
Методичні фактори полягають в удосконалюванні основного інструментарію ефективного функціонування комплексної системи управління витратами підприємства.
Таким чином, з метою удосконалювання методів управління витратами і створення комплексної системи управління витратами на підприємстві необхідної враховувати особливості господарювання на кожнім етапі розвитку підприємств і економіки України в умовах ринку, особливості стану бухгалтерського обліку, механізм адаптації зарубіжного досвіду функціонування систем управління витратами, використовувати сучасні інформаційні технології для обробки обліково-економічної інформації, розробляти і впроваджувати систему внутрішньої звітності, забезпечувати такий рух інформаційних потоків, який дозволить ефективно управляти витратами, вирішуючи головну проблему – підвищення ефективності функціонування підприємств.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад