Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Корнієнко С.А., Корнієнко Т.Н. ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmn


   

З нами з: 13.05.10
Повідомлень: 107

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 9:58 am    Тема повідомлення: Корнієнко С.А., Корнієнко Т.Н. ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ... Відповісти цитуючи

ЕКОНОМІКА В УМОВАХ ФІНАНСОВОЇ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОЇ КРИЗИ

Корнієнко С.А., к.е.н,
Корнієнко Т.Н., к.е.н.
Дніпропетровська державна фінансова академія


У періоди економічного піднесення формування економічної політики є завданням досить складним, а в періоди спаду (рецесії), депресії (застою) надзвичайно складним. Одним з перших завдань є пошук першопричин кризи, яка охоплює економіку. У 2008 році сталася фінансова криза, що охопила глобальну економіку світу, у 2009 році ця фінансова криза переросла у загальноекономічну кризу, а у 2010 році – соціальну кризу, тобто у різке підвищення безробіття, спад заробітної плати і зменшення різноманітних пільг. Радник конгресу США по фінансовим проблемам Куртель Рубіні першим у 2007 році передбачив фінансову кризу, і застерігав, що вона переросте в загальноекономічну і соціальну кризу, що і сталося.
У зв’язку з тим, що у 2008-2010 роках у міжнародній економічній системі відбувся спад, у її розвитку виникли проблеми розбалансованості дії складових міжнародної валютної системи: валютного ринку, валютного курсу, міжнародних валютно-фінансових організацій, міжнародної ліквідності. Функціонування національної економіки України передбачає дію валютного ринку, на якому відбуваються купівля і продаж окремих валют та формування валютних курсів, тобто кількісного співвідношення обміну однієї національної грошової одиниці на грошові одиниці інших країн по фіксованим (твердим), або плаваючим валютним курсам; дію Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового банку, Банку міжнародних розрахунків у Базелі, Європейського інвестиційного банку та ін.; дії міжнародної ліквідності, як сукупності усіх платіжних інструментів, які можуть бути використані в міжнародних розрахунках (золота, кредитних грошей – векселів, банкнот, чеків, депозитів; міжнародних або композитивних, тобто штучних, грошей – СДР, ЄВРО). Побудова бюджетної системи України повинна ураховувати всі вище зазначені складові міжнародної економічної системи, та національної економіки України, серед якої податкова система має одне з вирішальних місць.
В останні десятиліття в банківській системі склалася ситуація, коли всі банки бажали бути якомога більшими, і навіть найбільшими і хотіли жити зараз, не думаючи про майбутнє. Цей „сніжний ком” (вислів президента Франції Ніколя Саркозі, сказаний ним на світовому форумі в м. Давосі у лютому 2010 р.) і обезцінив майбутнє, „роздавив” глобальну економіку, довів до світової кризи. В банках США річні бонуси керівного складу (додаткові винагороди, премії) складали мільйони доларів і президент США Барак Обама вимушений був з ціллю боротьби з фінансовою кризою винести рішення про різке скорочення розмірів бонусів, і про розділ банків гігантів на менші банки-філіали.
В умовах кризи іноземні, внутрішні інвестиції перш за все повинні вкладатися в рішення енергетичних проблем та проблем інфраструктури – будівництво доріг, портів, в рішення транспортних проблем, будівництво приберегових, придорожніх, приаеродромних споруд. Необхідно активізувати рух трудових, сировинних ресурсів, товарних мас, фінансових потоків – без цього податкові надходження не збільшаться і бюджети не наповняться.
Українська економіка, як і економіка усього світу, повинна знайти пріоритетні галузі і чинники підвищення темпів росту економіки. Основними пріоритетними галузями економіки в Україні повинні бути енергетика, промисловість, сільське господарство. Основними чинниками підвищення росту економіки повинні бути інновації, перш за все у економіку малого і середнього бізнесу, удосконалення фінансової системи – бюджетної, податкової систем, ринка цінних паперів, інвестиційної діяльності.
Найперше місце серед різних факторів повинен зайняти гіперболічний (навмисне перебільшений) фактор розуму. В сучасних умовах інновацій економічний ріст перш за все із-за розуму, а не із-за ресурсів, тому інновації в людський капітал є найголовнішими.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад