Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Баріш І.В., Ступко А.В. ПЕРЕШКОДИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ...

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmn


   

З нами з: 13.05.10
Повідомлень: 107

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 10:14 am    Тема повідомлення: Баріш І.В., Ступко А.В. ПЕРЕШКОДИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ... Відповісти цитуючи

ПЕРЕШКОДИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ

Баріш І.В., студентка гр. ЕП-06-2
Ступко А.В., науковий керівник
Дніпропетровська державна фінансова академія


У 2000 р. на Лісабонській сесії Ради Європи за постулат було прийнято мету - перетворення економіки країн Євросоюзу до 2010 р. в конкурентну, ди¬намічну, засновану на сучасних знаннях. Водночас зазначалося, що досягнен¬ня цієї мети залежить від того, наскільки об'єднана Європа зуміє вирішити проб¬леми малого бізнесу і підприємництва. Було висунуто принцип: "Думай, перш за все, про малий бізнес" (Think Small First) [1, с. 10].
Згідно з Національною програмою сприяння розвитку малих підприємств в Україні, основними чин¬никами, які заважають розвитку малого підприємництва, є: відсутність чітко сформульованої в системі правових актів державної по¬літики у сфері підтримки малого підприємництва; збільшення адміністративних бар'єрів (реєстрація, ліцензування, серти¬фікація, системи контролю і дозвільної практики, регулювання орендних від¬носин тощо); відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки; надмірний податковий тиск і обтяжлива система звітності; невпевненість підприємців у стабільності умов ведення бізнесу; надмірне втручання органів державної влади з діяльність суб'єктів господарювання [3, 114].
Надмірна бюрократизація з боку органів держав¬ної влади, велика кількість інстанцій, які зо¬бов'язані відвідувати суб'єкти малого підприєм¬ництва з процесі реєстрації підприємства і його подальшої роботи; значна кількість звітів, котрі зобов'язаний надавати суб'єкт підприємництва, що знову-таки змушує його "йти з тінь" [4, c. 245].
Існування зазначених та інших реальних проблем, актуалізує доцільність вивчення напрямів підтримки малого підприємництва. Зволікання з підтримкою розвитку малого бізнесу з кожним роком все більше віддаляє Україну від розвинених країн [2, c. 30-31].
Базовими рекомендаціями для України, які можуть бути реалі¬зовані для підтримки малого підприємництва, в цьому аспекті є такі: активізація підготовчих, інформаційних і консультативних захо¬дів для підприємців, що сприятимуть розвитку компаній через поліпшення існуючого та впровадження нового технологічного процесу, продукту чи послуги; створення кластерів; підтримка технологічних парків і центрів трансферу технологій; допомога у пошуку альтернативних форм зовнішнього фінан¬сування розвитку малих і середніх підприємств; підтримка створення промислових зразків; підтримка проектів, пов'язаних з електронною економікою; фінансова підтримка бізнесових проектів (надання гарантій, позик); дотації на великі інноваційні інвестиції; фінансування навчання, післядипломного навчання для підпри¬ємців та їхніх працівників, суспільно-економічних центрів, наукових досліджень із подальшим їх впровадженням у реаль¬ний сектор малого бізнесу; налагодження системи академічного підприємництва; будівництво і розвиток інституційної системи, яка забезпечує для підприємців та їхніх працівників, а також осіб, що мають намір розпочати власну економічну діяльність, доступ до комплексної пропозиції послуг, пов'язаних з бізнесом; розвиток страхових продуктів і послуг для малого та середнього бізнесу [2, c. 36-37].
Реалізація даної програми в повному обсязі позитивно впли¬не на розвиток малого підприємництва, стане запорукою сталого розвитку економіки країни та добробуту населення.

Література:

1. Долішній М., Куценко В. Підприємництво в соціальній сфері як передумова формування експортоорієнтованої економічної політики // Економіка України. – 2006. - №6. – С. 10 – 18.
2. Кашуба Я. Напрями підтримки розвитку малого та середнього підприємництва: досвід Польщі для України // Вісник КНТЕУ. 2008. №6. – С. 27 – 37.
3. Кириченко О.А, Ваганов К.Г. Стратегія розвитку малого та середнього бізнесу в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2008. №1.
С. 114 – 117.
4. Покатаєва О.В. Переваги й недоліки в роботі великих та малих підприємств // Держава та регіони. – 2006. – №6. – С. 243 – 248.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад