Форум Дніпропетровської державної фінансової академії
Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
Написане: п'ятниця травня 14, 2010 10:14 am Тема повідомлення: Баріш І.В., Ступко А.В. ПЕРЕШКОДИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ...
ПЕРЕШКОДИ РОЗВИТКУ МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА В УКРАЇНІ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ
Баріш І.В., студентка гр. ЕП-06-2
Ступко А.В., науковий керівник
Дніпропетровська державна фінансова академія
У 2000 р. на Лісабонській сесії Ради Європи за постулат було прийнято мету - перетворення економіки країн Євросоюзу до 2010 р. в конкурентну, ди¬намічну, засновану на сучасних знаннях. Водночас зазначалося, що досягнен¬ня цієї мети залежить від того, наскільки об'єднана Європа зуміє вирішити проб¬леми малого бізнесу і підприємництва. Було висунуто принцип: "Думай, перш за все, про малий бізнес" (Think Small First) [1, с. 10].
Згідно з Національною програмою сприяння розвитку малих підприємств в Україні, основними чин¬никами, які заважають розвитку малого підприємництва, є: відсутність чітко сформульованої в системі правових актів державної по¬літики у сфері підтримки малого підприємництва; збільшення адміністративних бар'єрів (реєстрація, ліцензування, серти¬фікація, системи контролю і дозвільної практики, регулювання орендних від¬носин тощо); відсутність дієвих механізмів фінансово-кредитної підтримки; надмірний податковий тиск і обтяжлива система звітності; невпевненість підприємців у стабільності умов ведення бізнесу; надмірне втручання органів державної влади з діяльність суб'єктів господарювання [3, 114].
Надмірна бюрократизація з боку органів держав¬ної влади, велика кількість інстанцій, які зо¬бов'язані відвідувати суб'єкти малого підприєм¬ництва з процесі реєстрації підприємства і його подальшої роботи; значна кількість звітів, котрі зобов'язаний надавати суб'єкт підприємництва, що знову-таки змушує його "йти з тінь" [4, c. 245].
Існування зазначених та інших реальних проблем, актуалізує доцільність вивчення напрямів підтримки малого підприємництва. Зволікання з підтримкою розвитку малого бізнесу з кожним роком все більше віддаляє Україну від розвинених країн [2, c. 30-31].
Базовими рекомендаціями для України, які можуть бути реалі¬зовані для підтримки малого підприємництва, в цьому аспекті є такі: активізація підготовчих, інформаційних і консультативних захо¬дів для підприємців, що сприятимуть розвитку компаній через поліпшення існуючого та впровадження нового технологічного процесу, продукту чи послуги; створення кластерів; підтримка технологічних парків і центрів трансферу технологій; допомога у пошуку альтернативних форм зовнішнього фінан¬сування розвитку малих і середніх підприємств; підтримка створення промислових зразків; підтримка проектів, пов'язаних з електронною економікою; фінансова підтримка бізнесових проектів (надання гарантій, позик); дотації на великі інноваційні інвестиції; фінансування навчання, післядипломного навчання для підпри¬ємців та їхніх працівників, суспільно-економічних центрів, наукових досліджень із подальшим їх впровадженням у реаль¬ний сектор малого бізнесу; налагодження системи академічного підприємництва; будівництво і розвиток інституційної системи, яка забезпечує для підприємців та їхніх працівників, а також осіб, що мають намір розпочати власну економічну діяльність, доступ до комплексної пропозиції послуг, пов'язаних з бізнесом; розвиток страхових продуктів і послуг для малого та середнього бізнесу [2, c. 36-37].
Реалізація даної програми в повному обсязі позитивно впли¬не на розвиток малого підприємництва, стане запорукою сталого розвитку економіки країни та добробуту населення.
Література:
1. Долішній М., Куценко В. Підприємництво в соціальній сфері як передумова формування експортоорієнтованої економічної політики // Економіка України. – 2006. - №6. – С. 10 – 18.
2. Кашуба Я. Напрями підтримки розвитку малого та середнього підприємництва: досвід Польщі для України // Вісник КНТЕУ. 2008. №6. – С. 27 – 37.
3. Кириченко О.А, Ваганов К.Г. Стратегія розвитку малого та середнього бізнесу в Україні // Актуальні проблеми економіки. – 2008. №1.
С. 114 – 117.
4. Покатаєва О.В. Переваги й недоліки в роботі великих та малих підприємств // Держава та регіони. – 2006. – №6. – С. 243 – 248.
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі Ви не можете голосувати у цьому форумі