Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум Дніпропетровської державної фінансової академії

Форум присвячений вступу, навчанню, подіям яки відбуваються у Дніпропетровської державної фінансової академії, проведення Інтернет конференції, працевлаштуванню студентів академії, співпраці з партнерами.
 
 ДопомогаДопомога   ПошукПошук   Список учасниківСписок учасників   ГрупиГрупи   ЗареєструватисьЗареєструватись 
 ПрофільПрофіль   Увійти, щоб переглянути приватні повідомленняУвійти, щоб переглянути приватні повідомлення   ВхідВхід 

Офіційний сайт академії
Туболець К., Туболець І.І. ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ КОШТІВ ПІДПР..

 
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ”
Попередня тема :: Наступна тема  
Автор Повідомлення
nivmn


   

З нами з: 13.05.10
Повідомлень: 107

ПовідомленняНаписане: п'ятниця травня 14, 2010 10:17 am    Тема повідомлення: Туболець К., Туболець І.І. ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ КОШТІВ ПІДПР.. Відповісти цитуючи

ДЖЕРЕЛА ФОРМУВАННЯ КОШТІВ ПІДПРИЄМСТВА ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ІНВЕСТИЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

Туболець К., Туболець І.І.,
Дніпропетровська державна фінансова академія


Одразу після розрахунку необхідної суми коштів для реалізації інвестиційного проекту перед підприємством постає питання про джерела формування цих коштів. Основним завданням, що необхідно вирішити для досягнення поставленої мети, є формалізація процесу вибору джерел фінансування інвестицій підприємства.
Поставимо собі питання: яким чином підприємство обирає необхідні джерела фінансування? По-перше, воно визначає ряд критеріїв, яким повинно відповідати джерело. Такими критеріями можуть бути, наприклад, швидкість залучення коштів або мінімальна вартість джерел. Залежно від того наскільки потенційне джерело відповідає обраним критеріям, воно є для підприємства більш або менш привабливим.
В той же час, різні критерії можуть бути для підприємства більш або менш важливими. Таким чином, для того щоб обрати найліпше джерело (джерела) фінансування, необхідно розрахувати для кожного потенційного джерела такий собі коефіцієнт привабливості, значення якого буде залежати від того, наскільки дане джерело відповідає обраним критеріям з врахуванням рівня важливості цих критеріїв для підприємства.
Досліджуючи економічну літературу з питань фінансування інвестиційної діяльності підприємств ми знайшли наступні основні критерії вибору джерел формування інвестиційних ресурсів, що виділяють вітчизняні та зарубіжні науковці:
- час; різні види ризиків; порівняння розмірів витрат на одержання фінансів з альтернативних джерел; строк виплати боргу з точки зору вигідності строку погашення у зручний для підприємства час; імовірні обмеження у надходженні коштів; ризик переходу контролю до іншого власника.
Отже, враховуючи дані критерії, а також наші власні розробки в ми визначили наступні критерії вибору джерел: цій сфері:
- швидкість залучення коштів з даного джерела; ризик переходу контролю до іншого власника; строк компенсації коштів їх власникам з точки зору вигідності строку повернення у зручний для підприємства час; вартість джерела; ризик незалучення коштів з даного джерела.
Як бачимо, деякі з цих критеріїв повторюють розроблені іншими авторами, деякі, навпаки, з певних причин не враховані, а також введено новий критерій – ризик незалучення. Розглянемо кожен з визначених критеріїв більш детально.
Всі внутрішні джерела мають найвищий показник швидкості залучення коштів. Щодо зовнішніх джерел, то строки залучення різняться і залежать не тільки від самого джерела, але й від суб’єктивних факторів. Наприклад, якщо підприємство має гарну кредитну історію, надійну заставу та надійну ділову репутацію, то отримання кредиту в комерційному банку буде досить легким та швидким. Однак, якщо підприємство не має застави та отримує кредит вперше, тоді питання щодо надання кредиту може зайняти тривалий час.
Ризик переходу контролю до іншого власника може виникнути тільки у випадку залучення підприємством коштів вітчизняних або іноземних інвесторів шляхом продажу їм частки участі в капіталі підприємства. Але тут існують виключення. Так, емісія та розміщення тільки привілейованих акцій не створюють подібної загрози, оскільки не дають власнику даного цінного паперу права приймати участь в управлінні підприємством.
Іншим виключенням є емісія конверсійних облігацій. Самі по собі вони не дають право власності на частку капіталу підприємства, але за умов конвертації їх у майбутньому на акції може виникнути загроза часткової або повної втрати контролю сучасними власниками над управлінням підприємством.
Ризик переходу контролю до іншого власника залежить від обсягу коштів, що підприємство планує залучити з даного джерела, а також від умов розміщення цих коштів. Наприклад, якщо це буде публічне (відкрите) розміщення простих акцій підприємства на ринку цінних паперів, ризик втрати контролю буде високим. Однак, підприємство може звести цей ризик до мінімуму здійснивши закрите розміщення нової емісії серед існуючих власників відповідно до їх частки участі в капіталі.
Наступним критерієм є строк компенсації коштів їх власникам. У випадку з кредитними джерелами, компенсація буде являти собою повернення кредитору основної суми боргу та процентів по ньому. В даному випадку існують конкретні строки, що обумовлюються в кредитній угоді. Відповідність цих строків строкам окупності проекту є важливим критерієм оцінки кредитних джерел.
Якщо джерелом виступають кошти інвестора, тоді конкретних строків компенсації не обумовлюється, оскільки підприємство сплачує власнику залучених коштів певну частку прибутку і відбувається це у зручний в фінансовому плані для підприємства час. Таким чином, за критерієм відповідності строків компенсації коштів їх власникам інвестиційні джерела мають об’єктивну перевагу.
Надзвичайно важливим для кожного підприємства критерієм вибору джерел є вартість цих джерел. Вартість джерела залежить від його ціни, витрат на залучення коштів з даного джерела, а також податкових пільг, пов’язаних з використанням джерела. Окрім перелічених критеріїв, що в тому чи іншому вигляді вже зустрічались в економічній літературі, при виборі джерел фінансування необхідно, на нашу думку, також використовувати такий критерій як ризик незалучення або неповного залучення необхідних коштів. Так, підприємству можуть відмовити в отриманні кредиту в комерційному банку. Прикладом неповного залучення може служити неповне розміщення акцій або облігацій підприємства. Це може статись у випадку низького попиту економічних суб’єктів на дані цінні папери на фондовому ринку.
Догори
Переглянути профіль користувача Відіслати приватне повідомлення
Показувати:   
Цей форум закрито   Цю тему закрито    Форум Дніпропетровської державної фінансової академії -> “ПРОБЛЕМИ РОЗВИТКУ СУЧАСНОГО СУСПІЛЬСТВА: ЕКОНОМІКА, СОЦІОЛОГІЯ, ФІЛОСОФІЯ” Ваш часовий пояс: GMT + 2 Години
Сторінка 1 з 1

 
Перейти до:  
Ви не можете писати нові повідомлення в цю тему
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете голосувати у цьому форумі



Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Вы можете бесплатно создать форум на MyBB2.ru
Український переклад © 2005-2006 Сергій Новосад